info@dentaloptioncyprus.com +90 392 815 29 11 Dr. Salih Miroğlu Cd. Ataker İş Hanı No: 3 Girne, KKTC

Kıbrıs Diş Kliniği ile İmplant ve Dolgu Fiyatları

Kıbrıs Diş Kliniği

Diş kliniği çeşitleri teknolojinin gelişmesiyle artış göstermektedir. Kıbrıs Diş Kliniği açısından geniş bir portföye sahiptir. Bu klinikler belirli işlemlerde uzmanlaşmış ya da pek çok uygulamayı aynı anda uygulayan klinikler olarak da farklılaşmaktadır. Kıbrıs’ta yer alan bu kliniklerde hastaların yaşam standartlarını artırmak için tedavi edici ve önleyici uygulamalar yer almaktadır. 

Diş kliniğinde diş dolgusu, sabit protez uygulaması, hareketli protez uygulaması, kanal tedavisi, diş eti temizliği, diş taşı temizliği gibi pek çok uygulama gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamaların tamamı hastanın ihtiyacına göre şekillenmektedir. Hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi için uzman diş hekiminin detaylı şekilde muayenesi ve doğru tanı yöntemlerini kullanması önemli bir yer tutmaktadır. Doğru tanı ile ihtiyaç duyula işlemler sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 

Kıbrıs İmplant Uygulaması

İmplant uygulaması uzun bir zaman gerektiren bir klinik uygulamadır. Bu uygulamada klinik seçimi çok önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü uygulama hasta açısından zorlu bir süreç içinde bulunmayı gerektirmektedir. Kıbrıs İmplant uygulamalarında deneyimli ve başarılı klinikler bulunmaktadır. Doğru klinik tercih eden hastalar implant sürecini rahat bir şekilde atlatabileceklerdir. 

İmplant uygulaması çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyum bir vida ile başlamaktadır. Ardından bir iyileşme süreci gelir. İyileşme sürecinin ardından vidaların üzerine sabit diş protezi yerleştirilerek işlem tamamlanır. Bu süreç yaklaşık üç ay boyunca devam etmektedir ve hasta için ağrılı bir süre olabilir. 

Kıbrıs Dolgu Uygulaması

Dolgu uygulaması sağlıklı diş kökü bulunan dişlerde sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulamada dişin kökünde herhangi bir hasa yoktur ancak diş yüzeyinde çürük, çatlak gibi bazı hasarlar meydana gelmiştir. Kıbrıs dolgu uygulamalarında oldukça ileri teknoloji ürünler tercih etmektedir. Böylece uygulamalarda sağlıklı sonuç elde etme oranı oldukça yükselmektedir. 

Dolgu uygulamaları hastanın dişinde meydana gelen tahribata bağlı olarak değişiklik göstermelidir. Bu noktada uzman diş hekiminin müdahalesi çok önemlidir. Uzman muayenesinin ardından dolgu uygulamasının çeşidine karar verilir. Buna uygun şekilde gerçekleştirilen bir dolgu uygulamasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz ve hasta dolguyu uzun süre boyunca güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanabilir.

Kıbrıs’ta İmplant ve Dolgu Fiyatları

Kıbrıs diş dolgusu fiyatları ülkemizdeki fiyatlar ile eş değer şekilde devam etmektedir. Dolgu fiyatlarında bazı farklılıklar bulunsa da bu farklar hastanın ihtiyacı olan dolgu çeşidi ile ilişkilidir. Hastanın gerek duyduğu dolgu çeşidine bağlı olarak 100-300 TL arasında dolgu fiyatı değişiklik gösterilebilir.

Kıbrıs implant fiyatları uygulama sürecinin uzunluğuna bağlı olarak dolgu uygulamasından daha maliyetlidir. Buna karşın İmplant uygulamasında fiyatlar oldukça ekonomiktir. Uygulamanın hastaya maliyeti ortalama 1500-3000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat farkı dişin yapısı, çene kemiğinin yapısı, uygulama yapılacak dişin bulunduğu konum gibi pek çok etkene bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Uygulamalar ile ilgili net bilgi almak için klinik ile iletişime geçilmelidir. 

    Randevunuz İçin Sizi Arayalım

    Bir cevap yazın

      Randevunuz İçin Sizi Arayalım

      X