info@dentaloptioncyprus.com +90 392 815 29 11 Dr. Salih Miroğlu Cd. Ataker İş Hanı No: 3 Girne, KKTC

Kıbrıs Diş Kliniği İmplant Uygulaması

Kıbrıs Diş Kliniği

Diş klinikleri teknolojik gelişmeler sayesinde artış göstermektedir. Kıbrıs Diş Kliniği açısından pek çok seçenek bulunan bir konum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kliniklerde çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmeye devam etmektedir. Belirli uygulamalarda uzmanlaşan kliniklerin varlığı gibi birden fazla uygulama gerçekleştiren klinikler de hastaların ihtiyaçlarına göre tercih edilebilir durumdadır. 

Kıbrıs’ta bulunan kliniklerde sabit ya da hareketli protez uygulamaları, diş ve diş eti bakımı ile ilgili uygulamalar, diş dolgusu çalışmaları, çene cerrahisi uygulamaları gibi çeşitli çalışmalara yer verilmektedir. Bu çalışmalar hastanın ihtiyaç duyduğu diş problemine yönelik olarak uzman diş hekimi tarafından belirlenerek tedavi planlaması gerçekleştirilir ve tedavi planlaması doğrultusunda klinik uygulamalara hastanın onayı ile başlanır.

Kıbrıs’ta Dolgu Uygulaması

Kıbrıs Dolgu uygulamalarında teknolojik gelişmelerden tamamen yararlanmaktadır. Gerek ekipmanlara gösterilen özen ile gerekse uzman diş hekimlerinin çalışma alanları ile ilgili kendini geliştirmesi ile hastaların ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılayabilen kliniklerde dolgu çalışmaları yapılmaktadır. Dolgu uygulamasının hatalı şekilde gerçekleştirilmesi hasta için çok ciddi ve zorlu bir süreci beraberinde getirir. Bu nedenle dolgu uygulamasında doğru kliniği tercih etmek gerekmektedir.

Dolgu uygulaması çürük, kırık, çatlak gibi problemler bulunan ancak diş kökü zarar görmemiş dişlerde uygulanabilmektedir. Bu uygulamalar esnasında hastanın ihtiyacına yönelik bir dolgu çeşidi uygulamak gerekmektedir. Bu sayede hastanın dişinde bulunan hasarı en doğru şekilde tedavi ederek hastanın yaşam standartlarını artırabilir ve uzun yıllar boyunca kullanabileceği uygulamalar gerçekleştirilebilir. 

Kıbrıs’ta İmplant Uygulaması

İmplant uygulaması diş kökü zarar görmüş ve diş kaybı yaşamış hastalar için tercih edilen sabit protez yöntemlerinden biridir. Kıbrıs İmplant uygulamalarında başarılı klinikler bulunmaktadır. Hastanın ihtiyacına uygun şekilde implant uygulamaları gerçekleştiren bu kliniklerde hastanın uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabileceği sabit protezler uygulanmaktadır. 

İmplant uygulaması çene kemiğine yerleştirilen bir vida üzerine diş protezinin sabitlenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Bu süreç her diş için yaklaşık üç ay gibi bir zaman almaktadır. Bu nedenle hastanın bu süreci göze alarak uygulamaya başlaması tavsiye edilmektedir. İyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından hasta sabit protezinin kendi dişi gibi kullanabilmektedir. 

Kıbrıs’ta İmplant ve Dolgu Fiyatları

Kıbrıs Diş Dolgusu Fiyatları genel olarak ekonomiktir ve hastaların rahatlıkla karşılayabileceği şekildedir. Hastanın ihtiyacına uygun dolgu çeşidi belirlendikten sonra uzman diş hekiminin tavsiyesi ile diş dolgusuna karar verilebilir. Diş dolgusu uygulamaları ortalama 100-300 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu farklılık uygulama yapılacak dişin yapısı, konumu uygulamanın zorluğu gibi farklı değişkenlere bağlı olarak farklılaşmaktadır.

İmplant uygulaması uzun bir süreç gerektiren bir uygulamadır. Kıbrıs İmplant Fiyatları bu süreç düşünüldüğünde oldukça ekonomiktir. İmplant uygulamasında uzman hekimin tecrübesine bağlı olarak fiyat farklılığı bulunabilmektedir. İmplant uygulaması ortalama olarak 1500-3000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu farklılık uygulamanın gerçekleşeceği diş, uygulama sürecinin zorluğu gibi değişkenler göz önüne alınarak hesaplanarak belirlenmektedir. 

    Randevunuz İçin Sizi Arayalım

    Bir cevap yazın

      Randevunuz İçin Sizi Arayalım

      X