info@dentaloptioncyprus.com +90 392 815 29 11 Dr. Salih Miroğlu Cd. Ataker İş Hanı No: 3 Girne, KKTC
Kıbrıs Dolgu Uygulaması

Kıbrıs Dolgu Uygulaması

Kıbrıs Diş Kliniği

Teknolojik gelişmelerin artış göstermesiyle birlikte diş kliniklerinde çeşitlilik de artış göstermektedir. Kıbrıs Diş Kliniği açısından oldukça geniş bir yelpazede yer almaktadır. Burada bulunan kliniklerde pek çok uygulamaya yer verilmektedir. Bu uygulamalar hastanın ihtiyacına yönelik olarak hazırlanıp, tedavi edici ve önleyici yöntemler olacak şekilde farklılaşmaktadır. 

Diş kliniklerinde dolgu uygulaması, sabit protez ya da hareketli protezler, diş eti temizliği, kanal tedavisi, diş taşı temizliği gibi çeşitli uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaların tamamında hastanın ihtiyaçları göz önüne alınarak değişiklikler gösterilmektedir. Uzman diş hekiminin gerçekleştireceği kapsamlı bir muayene sonrasında hastanın ihtiyaçları saptanır ve doğru tanı yöntemlerinin uygulanması ile sağlıklı bir şekilde tedavi yöntemleri belirlenir. 

Kıbrıs İmplant Uygulaması

İmplant uygulamasında uzun bir sürece ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uygulamada klinik tercihi önemli bir yere sahiptir. Bu uygulama hasta açısından kolay bir süreç olmadığından süreci sağlıklı bir şekilde yürütecek bir klinik ile çalışmak hasta açısından büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Kıbrıs İmplant uygulamalarında pek çok başarıya ulaşmış ve deneyim sahibi kliniklerin varlığı hastalar açısından büyük bir şans olarak kabul edilmelidir. 

İmplant uygulamasında çene kemiğinin içine vida yerleştirilmektedir. Ardından bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulur. Bunun tamamlanmasının ardından vidaların üzerine yerleştirilen sabit protezlerin konumlandırılması ile işlem sonuçlandırılır. Bu süreç hasta için yaklaşık üç ay boyunca devam edecek uzun bir süredir. Bu nedenle implant işlemi hasta açısından zorlayıcı olabilmektedir. 

Kıbrıs Dolgu Uygulaması

Dolgu uygulamasına diş kökünün sağlıklı olduğu durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uygulamada diş kökünde bir hasar bulunmaz ancak dişin görünen kısmında çatlak ya da kırık gibi bazı problemler bulunmaktadır. Kıbrıs dolgu uygulamalarında ileri teknoloji ürünler tercih edilerek sağlıklı sonuçlar alınması için detaylı çalışmalar ve özenli uygulamalar yapılır. 

Dolgu uygulamaları hastanın dişinde bulunan probleme bağlı olarak değişiklik göstermelidir. Burada uzman diş hekiminin müdahalesi çok kritik bir yere sahiptir. Muayenenin ardından dolgunun çeşidine karar verilir. Buna uygun olarak gerçekleştirilen dolgularda bir problem ile karşılaşmaksızın hasta güvenli bir biçimde dolgusunu kullanabilir.

Kıbrıs’ta İmplant ve Dolgu Fiyatları

Kıbrıs implant fiyatları hasta için maliyetli bir uygulamadır. Buna karşın sürecin uzunluğu göz önüne alındığında implant fiyatları ekonomik olarak değerlendirilebilir. Bir diş için gerçekleştirilen uygulama yaklaşık üç ay süre ile takip gerektirmektedir. İmplant uygulaması fiyatları ortalama 1000-3000 TL arasında seçilecek kliniğe, dişin yapısı gibi etkenlere göre farklılık gösterir. 

Kıbrıs diş dolgusu fiyatları ülkemizdekine benzer şekilde devam etmektedir. Dolgu fiyatlarının değişiklik göstermesi dolgunun çeşidine bağlı olarak değişse de ortalama olarak 100-300 TL arasında bir maliyete dolgu yaptırmak mümkündür. Fiyat aralığı geniş bir aralıkta olsa da uzman muayenesine uygun şekilde bir seçim yapmak ve dişin yapısına en uygun dolguyu seçmek dolgunun ömrü açısından önemlidir.  

 

    Randevunuz İçin Sizi Arayalım

    Bir cevap yazın

      Randevunuz İçin Sizi Arayalım

      X